ADAPTACIJA

Pradėjus lankyti „Kolpingo mokyklėlę“ taikoma nuo trijų dienų iki savaitės trunkanti adaptacija, palaipsninis vaiko atsiskyrimas nuo tėvų.

Pirmąją dieną vaikas į „Kolpingo mokyklėlę“ ateina lydimas mamos, tėčio ar kito jam gerai pažįstamo suaugusiojo asmens iš savo artimos aplinkos ir kartu su juo darželyje praleidžia kelias valandas. Žvalgosi, susipažįsta su aplinka, stebi įprastas darželio ugdytinių veiklas.

Antrąją ir tolimesnes adaptacijos dienas, palydėtas savo suaugusiojo, vaikas vis ilgesniam laikui paliekamas darželyje bei skatinamas įsitraukti į įprastinį „Kolpingo mokyklėlės“ dienos ritmą.

Trečiąją arba penktąją lankymo dieną vaikas darželyje paliekamas visai dienai.

Atsižvelgiant į individualius vaiko poreikius adaptacijos laikotarpis gali skirtis- trumpėti ar išsitęsti.
Svarbiausia atsiminti, kad tai yra laikinas procesas, kuris vieną dieną pasibaigs!